2013. december 11., szerda

Etetőpelletek.

Üdv minden kedves sportársnak, érdeklődőnek!
 Jelen cikk témájául a pelleteket választottam, mert úgy gondolom, a modern horgászat egy meghatározó csalijává fejlődte ki magát e remek anyag. Sokan sokfélét gondolnak a pelletekről, van ki csak használja és beválik neki, van aki nem, mert „próbáltam már de nem jött semmi” és van aki használja és ismeri is a pelleteket. Azoknak szeretnék egy kis segítséget és bátorítást nyújtani, akik félnek használatuktól, vagy szeretnék kissé jobban megismerni őket. Rengeteg szakirodalom létezik, mely taglalja az összetevőktől kezdve, az ilyen olyan szerelékekig mindenfélét, ebbe nem is akarok mélyen belemenni, inkább kissé emészthetőbb, mondhatni hétköznapi képet szeretnék nyújtani a felhasználásukról, tulajdonságaikról, és szeretném megragadni az alkalmat a Professional pelletek bemutatására. Sajnos nagy tévhit, hogy a pelletek csodafegyverek. Kérem tisztelettel, nem azok. Még nem találtak föl olyan csalit, ami mindig minden körülmények között hatásos, és badarság a média által egekig marasztalt ilyen olyan gyártótól származó csalikra úgy tekinteni, hogy csak „fölhúzom a horogra, és tele lesz a szák”. Minden csalit, köztük a pelletet is, ismerni kell, és tudni mikor érdemes használni. Ebben a részben, a Professional etetőpelletekkel szeretnék kicsit foglalkozni.

 Lássuk tehát a Professional pelleteket: Etetőpelletek
 Adatai:
Átmérő: 3/5/8/10/12/16 mm
Átlagos hossz: 2-8/12-16mm
Átlagos tömeg: 0,8-1/1,2-1,7 g
Szín: zöld, sárga (világos/sötét), fekete, piros
Oldódási idő: 10-50 perc (mérettől függően)
Ízek: Ponty-Amúr (kissé Negróra emlékeztető), vanília, Méz, Hal, Eper, Málna

Bőséges kínálat.
Rendkívül jól eltalált és jó minőségű pellet, nem pedig az etetőpellet-nek csúfolt „összedarálok, fél kiló kukoricát azt betömbözöm fajta”. Széleskörűen felhasználható, mind etetésre, mind csaliként. De lássuk csak szépen sorban. Etetésre felhasználható önmagában, ekkor gyorsan a fenékre süllyed, folyamatosan bont, és terül el az aljzaton. Kiváló rakós botos poharazásra, Match bottal horgászóknak csúzlival belőve, mivel nagy gyártási pontosságú, ezért bátran rakhatunk több szemet is csúzlinkba, mert nem fog egy focipálya területre szétrepülni, még távolabbi lövöldözéssel sem. (persze ez függ a széljárástól is.)

Fenekezésre önmagában, PVA termékbe csomagolva, a horog körül hozhatunk létre igen hamar kis etetőkupacot, mely rejti a horgot, és a pontyot „porszívózásra készteti”, ezáltal használhatunk akár kissé nagyobb horgot, erősebb előkét is. Etetésre használhatjuk még erősen túlvizezve, ekkor alkalmas vízközti horgászatra is, mivel a süllyedő tyúktojásnyi gombócok, rendkívüli ködözésre képesek.

 Használhatjuk etetőkosárba, esetleg kis ragasztó hozzákeverésével. Ha így szeretnénk használni, mindenképpen felhívom a figyelmet arra, hogy mivel maga a pellet is tartalmaz kevés természetes ragasztóanyagot, mely a pelletizálás során kiválik az alapanyagokból, ezért rettentő sok magot elbír. Mielőtt megtömnénk kosarunkat, várjunk egy tíz percet, hogy „összeérjen” a pellet, az abban található ragasztó, amit mi adunk hozzá ragasztót, és a mag. Javaslom a konzerv kukoricát, vagy kissé szétfőzött magokat.

 Tipp: 3-4 jó marék Micro mix pelletet kevés poraromával meghintve, ragasztót és annyi vizet hozzáadva, amely éppen csak elfedi, sűrűn kevergetve ragacsos masszát kapunk, amelyhez, ha kevés epres etetőkukoricát, és jó 3-4 deci csontit hozzákeverünk, egy kiválóan csúzlizható, remekül ködölő aromás etetőszőnyeget készíthetünk horgunk köré, ami szinte hemzseg a finom falatoktól. Főképpen kárász horgászatára ajánlom, de szerintem senkit sem zavar, ha pár szép potyka akad a horogra.

Ha bordás kosarat használunk, akkor minden második bordát csippentsünk ki belőle, így nem fog beragadni a pellet. Használhatjuk darálva, etetőanyaghoz keverve, ekkor elég egy kis kézi diódarálót alkalmazni. Ilyenkor az etetőanyagunkat kis ködözési képességgel látja el, illetve oldódásából kifolyólag gyorsabb, agresszívebb lesz az illatok, ízek terjedése.

Célszerű egy etetésre, több különböző méretű pelletet használni, mivel így a később odaérkező nagyobb halaknak is jut némi élelem, amiért érdemesnek találhatják a helyszínen történő eszegetést. Vízhőmérséklettől függően érdemes méreteket variálni, az álltalam favorizált méretsor például hideg vízben 3/5/10 mm azonos arányban, meleg vízben pedig 8/10/16mm 2/4-ed 1/4- ed, 1/4 –ed arányban. Kapástalan időszakban, ehhez keverek még egy elütő színű 8 (hidegben) vagy 12 mm-es (melegben) pelletet.

Egyszerűbb megoldás a Vödrös, vagy 3 kg-os kiszerelésű mix, mely vegyes ízesítéssel, és elütő színeivel hívja föl magára a figyelmet. Csaliként fölhasználható szilikon karikával, ha beindultak a halak, garantált a gyors kapás, csak arra figyeljünk, hogy a keszegek is előszeretettel csipkedik.

 Keszeghorgászatkor, ha beindult az etetés, akár a 3mm pelletet is felkínálhatjuk horgon, tessék elhinni, imádják, még a legkisebb keszegecskék is. Még egy érdekességet meg kell említsek, ami egy egész érdekes módszer a pellet 10/12/16 mm es változatainak használatára, mégpedig a vízközti horgászat. Ekkor mindenképpen teljes multicolor antennás úszót ajánlok, amit úgy súlyozzunk, hogy pellettel együtt az utolsó csík látsszon ki a vízből. Mivel alapjába véve gyorsan oldódó pelletről beszélünk, így a multicolor úszón gyönyörűen látszik, mikor mennyi van a horgon. További előny, hogy az oldódás közben leváló szemcsék képesek akár a talaj közeléből, vagy a víz bármely rétegéből, utat mutatni a halaknak.

 Használatuk felmelegedő és meleg vízben kiváló, de hideg vízben is működőképes marad a megfelelő íz használatával.

Legközelebb a Professional csalizópelleteket vesszük górcső alá, tartsatok velem akkor is.
 Üdvözlettel: Professional Fish Hunter Team

2013. október 14., hétfő

Terítéken a Kiflibojli.

A bojli megnevezés sok horgásznak, a mai méregdrága, aminosavakkal, fehérjékkel, és minden földi jóval megfűszerezett különböző méretű golyócskákat juttatja eszébe. Mikor a bojlit úgymond „kitalálták” akkor nem is igen volt másról szó, mint a maga nemes egyszerűségében tésztagolyóról. Azóta rengeteget fejlődött a horgászat, de a régi módszerek, csalik, technikák, még mindig bizonyítják képességeiket. A Professional, e régi gyökerekhez nyúlva alkotott egy egészen fantasztikus, mindenki számára elérhető csalit, a kiflibojlit. Nos, a nevében is benne találtatik a kifli, tehát kenyér. A sima egyszerű kenyérhéj is igen fogós csalik közé tartozik, akárki akármit is mondjon. Persze nem is verik ezt nagy dobra, hiszen a mai napig elsősorban a pelleteket favorizálják a legtöbben, vitathatatlan előnyeik miatt, de ismét meg kell említsem, hogy öregember nem vén, és pláne nem bolond ember. Sokszor egy nagy húskampó méretű horoggal, egy talpon szúrt kenyérhéjdarabkával, és egy szál gilisztával rommá verik a mellettük milliós felszereléssel brillírozó kiskollegákat.

A "nagy" pohárteszt.

Vízben a csali. Gyönyörű színűre varázsolódik.
 A kiflibojli e csodálatos alapanyaghoz tért vissza, persze a mai modern köntösbe burkolva. Mivel alapanyaga tészta, így kézenfekvő magas szénhidráttartama, ami vonzerejét adja. Emelett a Professional, kiváló, erőteljes illatú és ízű anyagokkal kezeli a kis golyócskákat. Az embernek szinte kedve lenne beleharapni egyet. Fogósságának biztos pontja amire ki kell térni, az az állaga. Vízbe érkezve, a benne található aroma és színező anyagok, egyből elkezdenek dolgozni, szerkezete felpuhul, amolyan gumis állagot vesz föl, ami a halaknak nagyon csábító. Horogállósága tészta mivoltához képes nagyszerű. 3-4 órát tökéletesen eláll a horgon (hajszálelőkén), ez idő alatt intenzív illat, íz , és szín felhő képződik körülötte.
A szín, és az aromák elkezdenek oldódni.
 Ami kiemeli sok társa közül még ezt a csalit, hogy vízben, úgymond kibalanszírozott állapotban várja az érdeklődőket. Amint egy hal csak elúszik mellette, föllibben a fenékről, és lassan visszasüllyed. Amennyiben egy potyka „porszívózik” a közelében, ennek a balanszírozott állapotnak köszönhetően, szinte a nálánál sokkal kisebb etetőanyag darabkák előtt kerül célhalunk ajkai közé.

12 óra ázás után nyomásra esett csak szét a csali.
Tippek a kiflibojlihoz: Felfűzhetjük szilikon hajszál előkére is, de sokkal természetesebb mozgást produkál, egyszerű cérnára, vagy fogselyemre kötve. Kiváló lebegő csali kombinációt érünk el, ha a kiflibojli elé egy szem pufit kötünk. A leg iszaposabb helyeken a „hóember” csali viszi a pálmát, ami sorba fűzött két kiflibojli és egy szem pufi kombinációja. Garantáltan nem süllyed el, és nem is lebeg zavaróan a halak szeme előtt. Önmagában, egy szál gilisztával párosítva, feltűnő jelenség a vízben. Ez csak pár tipp, de rengeteg működőképes, érdekes csali kombináció alkotható vele, ezért kívánok, kellemes kísérletezést, sikeres halfogást!
Üdvözlettel: Professional Fish Hunter Team!

2013. szeptember 26., csütörtök

Method-trükk


Létezik egy egyszerű, ám de annál hatásosabb megoldás etetőanyagra, azoknak, akik szeretik a method kosaras, vagy hagyományos fenekezővel történő horgászatot. A módszer a következő: mivel a method kosaras horgászat lényege, az etetőanyag koncentrált bejuttatása, minél közelebb a horoghoz, hogy ez által a ponty testvérek a szétterülő élelemmel együtt a csalit is könnyebben észrevegyék, esetleg avval együtt föl is szippantsák. Ehhez a módszerhez akadtam rá egy könnyen elkészíthető, de annál hatásosabb keverékre, melyet megosztanék veletek. 


A főszereplő a zacskós Micro mix etetőpellet. Én úgy készítem ezt a jellegű kaját, hogy a horgászatot megelőző éjjel, előveszem vödröm, és számomra megfelelő mennyiségű pelletet töltök bele (rendszerint egy zacskónyi). Hogy érthető legyen, arányokat mondok, de természetesen mindenki olyan mennyiséget készít, és olyan arányban, ahogy neki jólesik. Tehát, fogok 1 kg pelletet, melyet fölöntök vízzel úgy, hogy az ellepje, sőt még egy kicsit meg is haladja annak szintjét. Én cirka olyan egy-két ujjnyi vastag vízréteget hagyok fölötte. Nem kell aggódni, reggelre az egészből nem lesz más, mint egy nagy összeállt massza. Kiérve a partra, fogok egy akármilyen nekem tetsző íz világú etetőanyagot, és negyed-fél zacskóval hozzákeverek.


 Elég nehézkes beledolgozni, de megéri a fáradtságot. Eztán ha van törő rosta, akkor egyszer vagy kétszer áttöröm, ha nincs nem gond, így is-úgyis remekül működik. A következő lépésként hozzáadok egy kevés poraromát. A külön aromásítást azért tartom fontosnak, mivel csak kis mennyiségben akarunk etetőt használni, ezért kell az intenzív csalogató hatás. Egy kiló alaphoz, plusz negyed-fél zacskó etetőhöz, én majdnem fél zacskó aromát töltök. Eztán hozzákeverek még egy doboz csemegekukoricát, melyben, ha van lé, nyugodtan mehet hozzá. Ezt alaposan elkeverem, és még egyszer ellenőrzöm az állagát. Tehát az állag akkor jó, ha könnyen összeáll, és kifejezetten ragacsos, kézre tapadós etetőt kapunk. Ahhoz hogy ezt beállítsuk, nyugodtan használhatunk etetőanyag ragasztót, ha túl híg lenne. Vagy nyugodtan hígíthatjuk vízzel, ha netán nagyon tapadna. Én először mindig inkább egy árnyalattal hígabbra keverem, és csak eztán állítom be ragasztó segítségével, bár tudom, ez ellentmond az általános törvénynek, de a megfelelő ragacsosságot így érhetjük el könnyebben. Mikor elkészültünk az etetővel, akkor következik a másik trükk.


 Vagy method kosarat, vagy bordázott ólmot célszerű használni. Gyömöszöljünk egy kevés anyagot a kosárba/ólomra, ez lesz a „mag”. Eztán fogjuk a kosarat és forgassuk meg valamilyen magőrleményben. Kiváló például a napraforgó őrlemény, mert ezt a magot szinte mindenhol be lehet szerezni, és otthon könnyű ledarálni. Én ezt egy külön tálkán tartom ehhez a művelethez. Eztán fogjunk még egy kis etetőt, és burkoljuk be ismét a kosarat. Ez lesz a köpeny. Nem kell megijedni, ha a kosárban kitekeréskor, marad egy kevéske etetőanyag, mivel a mag amit először belegyúrunk, másodlagosan egyfajta aroma akkuként is szolgál, a jelentős aromázás miatt. Tehát a működési mechanizmus a következő: vízbe érkezésnél egyből egy felhőt húz a talajig, a talajra érve ledobja a köpenyt, ezáltal terített magokban, ízekben gazdag asztalt létrehozva, a megmaradó mag pedig lassú bomlásával pótolja az eddig elillant aromát, és apró szemcséket. Ebből kitűnik miért is fontos a ragacsos állag. További előnye, hogy tényleg nincs szükség nagyobb mennyiségű alapozó etetésre, sőt van, hogy egyáltalán nincs, de ha valaki akar, annak elárulok még egy apró trükköt, miképp juttathatja be megfelelően ezt a ragacsos kaját. 



A módszer pedig: Levágtam egy viszonylag vastagabb orvosi fecskendő végét, úgy hogy annak nyomókája éppen csak kibukjon belőle. A nyomókát kissé hátrahúzva, a fecsit belenyomom az etetőanyagba, eztán egy keményebb felületet keresve (nálam ez a vödröm teteje) rárakom a nyitott végét, és jó nagy nyomást gyakorlok rá. Utána már csak ki kell nyomni a kis hengeres etetőanyagot a fecskendőből, mely kiválóan csúzlizható. A hengerek mérete akkor megfelelő, ha magassága nem haladja meg az átmérője dupláját, így kevésbé lesz hajlamos a levegőben pörögni, ezáltal pontosabban lehet lőni. Igazából ennyi lenne, elkészíteni sokkal egyszerűbb, mint ahogyan hangzik. Nekem kiválóan bevált, még hideg vízi horgászataim során is. A kedvenc keverékem alapja Micro mix pellet, kevés liftező mézes etetőanyag, scopex vagy eper hal aromával. Ez hideg vízben is kiválóan hozta a potykákat.



És még egy apró tipp: legyen egy kisebb kézmosó vödör a közeletekben 2 dolog miatt is. Az egyik az, hogy le kell mosni a kezetek (ki hitte volna), a másik, hogy ha pár kézmosás után megfigyelitek a víz színét illatát, észre fogjátok venni a változást. Ha netán van egy spiccbot és egy Vizi pisztoly a táskátokban….. (erről még később beszámolok)
Ha van kedvetek próbáljátok ki, ha valami nem stimmel nyugodtan kérdezzetek, nagyon szívesen segítek bárkinek bármivel kapcsolatban ha tudok.
Görbüljön!




Professional Fish Hunter Team!

2013. szeptember 25., szerda

Kenyeres pontyok.

A régi időkben nem volt jellemző, hogy különféle etetőanyagok bőséges kínálatában válogasson a halra pályázó horgász. Legtöbb esetben mindenki azt használta, amit a ház körül talált. Innen eredt az ötlet, mikor a konyha szekrényeiben turkálva, ráakadtam egy szép kilós száraz kenyérre.

Idősebb horgászok, ma is esküsznek eme remek anyag használhatóságára, nem is ok nélkül. Ha jobban belegondolunk, rengeteg etetőanyag alapja a kenyérmorzsa, ami gazdag szénhidrátokban, ezáltal az etetőanyag tápanyagtartalmát igen rendesen megdobja. A lényegre visszatérve, régen a kenyeret különféle természetes anyagokkal, mint a méz, fahéj, vaníliás cukor stb.… ízesítették, én úgy gondoltam, erre a célra, a Professional aromákat fogom használni. Mi sem egyszerűbb az elkészítésénél. Egy kevés vizet adjunk a száraz kenyérhez, és miután felpuhult keverjünk hozzá egy kis por aromát. Az elkészült masszát, már is kiválóan tudjuk csúzlizni, etetőkosárba nyomkodni, de egy közepes törőszitán áttörve homogénebb, a kosárból szépen oldódó anyagot kapunk.

 További előnye, hogy nagyon sok szemes, vagy élő anyagot elbír, mivel rendkívül jól tapad. Csaliként kifejezetten jó a csontkukac, mellyel szép keszegeket-kárászokat foghatunk horgászatunk során, de aki pontyra pályázik, bátran válassza a Professional kifli bojlik bármely ízesítését. Ez a csali kiválóan illik az áztatott kenyérhez, mivel ugyancsak liszt illetve „kenyér alapú”.

 Egyszerű, ám de örökös etetőanyag a kenyér, melyhez néha érdemes visszatérni, nem pedig élből elutasítani mindent (és ez nem csak a kenyérre igaz) ami a régebbi korokhoz köthető. Próbára fel! Üdvözlettel: Professional Fish Hunter Team!

Kukorica Professional módra.

Nagyon egyszerű és hatékony praktikát szeretnék bemutatni, a kedves horgásztársaknak, mégpedig az aromásított kukoricát. Nos bizony bizony, ebben semmi ördöngösség nincs, de aki véletlenül nem gondolt még erre, annak nagyon is hasznos dolgokat írok le. Sokszor próbálkozunk a különféle pácolt, lés, egyéb kukoricákkal, és dacára a kiváló csaliknak, mégsem tudunk egy picike kapást sem kicsikarni. Ekkor jön számításba, az egyszerűség elve. Ahelyett, hogy bonyolultabbnál bonyolultabb módszerekkel próbálkoznánk, először érdemes inkább egyszerűsíteni a történetet. Húzzunk egy kisebb horogra egy sima általános akármelyik boltban megvehető konzerves csemegekukoricát egy szem csontival, ez sokszor meghozza a kapást.
  Sokszor tervezünk egyszerűbb horgászatokat, ahol szinte kizárólag csak e kis csalikkal horgászunk, nem is eredménytelenül . Ilyenkor a következő képen készítjük el kukoricánkat: Először is válogassuk ki az alapanyagokat. Egy doboz csemegekukorica. Egy, esetleg kettő kis tároló dobozka. Kis só. Ízlés szerint Professional aromapor. ( scopex mindig legyen kéznél, ha már kukoricáról van szó)

  A csemegekukoricát bontsuk föl, engedjük le a levét, arra nem lesz szükség. Egy kis tálkába öntsünk belőle egy keveset, és szórjuk meg sóval, és aromaporral. A só azért fontos, mert egyrészt tartósít, másrészt kissé megcsípi a kukoricát, ezáltal segítve az aromapor jobb felszívódását a kukoricába. Jól keverjük el, és az előkészített kis dobozkánkba úgy rakjuk bele, hogy réteges legyen.


 Egy sor kukorica, aztán egy pici aromapor, következő sor kukorica, még egy kis aromapor. Jó ezt a horgászat előtt egy nappal elkészíteni, mivel a kukoricának kevés idő kell, míg átjárja az illat. Másnap tehetünk akár az etetőanyagba is belőle jócskán, így extra csáberőt képezve, és a horogra is egy két szem csontkukac, vagy giliszta társaságában fölkerülhet. Érdemes kísérletezni, többféle aromát kipróbálni, esetleg több kevesebb ideig „érlelni” .

 Nyáron például, mikor szinte forró a víz, és szinte sehol sem láttak halat, kellemes meglepetést okozhat, két három szem, egy hétig epres-halas aromában érlelt kissé savanykás illatu csemegekukorica. Ilyenkor érdemes a kukorica közé egy-két szem halas zacskós pelletet is rejteni, mely egyrészt még megbolondítja egy kissé a kukoricánkat, másrészt csalinak is felhasználható, mivel ő is átveszi a kukorica akkorra már savanykás illatát. Nem kell félni, nem fog szétesni a pellet. Kívánok kellemes kísérletezgetést!

 Üdvözlettel: Professional Fish Hunter Team!

Sötét pontyozó

Kedves horgásztársak!

 A következőkben a Professional egy hideg vízi etetőanyagát szeretném kissé bemutatni. Tesztünk helyszíne egy Pécs közeli kis tavacska, mely elég gyéren telepített, így hát, amivel itt halat lehet fogni, az bizony egy jó és működőképes etetőanyag. Visszatérve a sötét pontyozóra, mikor tesztünket készítettük, bizony egy elég szeles, hideg napra ébredtünk, mely még rontotta esélyeinket, de bízva a Professional termékeiben, dacolva az időjárással, és a halszegény tavacskával, nekilendültünk a horgászatnak. A sötét pontyozó egy durvább szemcsézetű, sötét színű etetőanyag.

 A színe feketés, de a felhasznált anyagoknak köszönhetően, nem természetellenesen fekete színű, inkább hasonlatos az iszap színéhez, mely hidegvízi horgászatok alkalmával egy átlag szimplán fekete etetőanyaggal szemben hatalmas előnyt jelent. Horgászataink alkalmával észrevettük, hogy az etetőanyagnak nem csak szimplán sötétnek kell lenni, hanem annak szinte bele kell olvadni az aljzatba, hogy a még ébredező halak ne riadjanak el a határozottan elkülönülő tónusoktól. Az etetőanyag illata kibontáskor kellemes tutti frutti aromát áraszt magából, de bekeverés után, átcsap, egy igen finom gyümölcsös jellegű illatkavalkádba. Az aromázottság megfelelő a hideg és felmelegedő vizek horgászatára. Kellemes, édes, nem tolakodó. Ha kevésbé aromás etetőanyagra, vagy jóval darabosabb etetőanyagra szeretnénk szert tenni, kiválóan alkalmas a Prémium Mix etetőanyaggal való dúsítás, mely egyrészről elnyomja kissé az aromát, másrészről ennél darabosabb, teltebb etetőanyag nincs valószínűleg a piacon.
   A későbbiekben evvel is foglalkozunk majd. A sötét pontyozó bekeverésére több mód is létezik, én kettőt szeretnék megosztani. Ha kissé tapadósabb etetőanyagra van szükségünk, bordás kosárban felkínálva, nagy mennyiségben bejuttatva, esetleg sok egyéb adalékanyagot hozzá szeretnénk adni, akkor vizezése egy lépésben történjen. Adjuk a megfelelő mennyiségű vizet az etetőhöz, jól keverjük el, és hagyjuk pihenni picit. Ehhez a módszerhez akkor megfelelő az állaga, ha kissé nyirkos, majdhogy nem ragacsos (ne legyen azért túl ragacsos). Ekkor rengeteg élő anyagot, kukoricát, stb… elbír. A másik módszer, mikor gyorsan bomló etetőanyagot akarunk készíteni, például talpólmos „tömködős” kosárba, Feeder horgászatra, Match horgászatra, stb… Ilyenkor az etetőanyag vizezése több lépcsőben történjen, és minden adagolás és keverés után egy törőszitán törjük át az anyagot. Ekkor rendkívül jól fog bontani, és élő anyagból még így is sokat tudunk szórni belé.


  Megfelelő csali mellé szinte bármi, de hideg és felmelegedő vízben kiváló eredményeket érhetünk el csontkukaccal, gilisztával, epres pufi mellet felkínált két szem csontival, vagy mézes gyöngykukorica mellett felkínált harmatgilisztával. A pelletekből ajánlott ilyenkor a sötétebb színűeket választani, aromában, pedig ha csemegekukoricát is szórtunk az etetőanyagba, nem tévedhetünk nagyot a scopex-es pellettel, vagy extra ponty pellettel illetve ponty-kárász pellettel melyet meglebegtetünk egy szem pufival.
 A horgászat alkalmával sikerült terítékre csalni sok szép keszeget, kárászt, és két pontyot, melyek azonban felvették a harcot a tizenkettes előkével, és sikeresen távoztak a tett színhelyéről. Sajnos erre a meglepetésre igazán nem voltam fölkészülve, hiszen a tó, az időjárás, a vízállás, és a tóban egyáltalán nem mutatkozó halak jelenlétére utaló jelek hiánya, arra engedett következtetni, hogy örülhetünk, ha talán egy békát fogunk. Ehhez képest a Sötét Pontyozó bizonyított, a megfogott 12 keszeg, 8 szép kárász, és a két szakítópróbát nyert ponty képében.



  Üdvözlettel: Professional Fish Hunter Team